Počasí u jezera Lago di Garda, TorboleAktuální počasí

Úvodem musíme říct věc, která vás asi nepotěší, a to sice že počasí na Gardě je nevyzpytatelné a nedá se dopředu moc předpovídat... :) Celá oblast kolem jezera má vlastní mikroklima, a tudíž se většinou nedá stoprocentně spoléhat na předpovědi ze všech možných serverů. V jednom údolí může pršet, ale stačí přejet do druhého, kde může být všechno úplně jinak. Pokud ale předpověď ukazuje déšť nad celou Itálií, připravte si pláštěnky, karty a dostatek alkoholu. :)

Vodní sporty a koupání v jezeře Garda

Pro windsurfaře známý termický vítr na Gardě funguje, jen pokud je opravdu velké horko, v době bouřek naopak vůbec. V zásadě jde ale vysledovat pravidelnosti, se kterými vám rádi poradíme.

Koupání v jezeře Garda

Co se týče vody, kvůli velké hloubce jezera s tropickou koupačkou nepočítejte, ale hlavně v letních měsících nabízí Garda příjemné osvěžení, kdy se její teplota může pohybovat i kolem 25° C.

Je právě teď vhodné počasí na vodní sporty?

Suchozemské sporty

Nadšení cyklisté či lezci si ale přijdou na své i v ostatních měsících (od listopadu-dubna), letos jsme například na Silvestra lezli po skalách jen v tričku!

Sluníčko umí teploty vyhnat celkem vysoko, jen v noci je potřeba počítat s pořádnou zimou. Zároveň ale v květnu může ve vyšších polohách i sněžit, aneb štěstí přeje připraveným. :)

Je právě teď vhodné počasí na suchozemské sporty?

Kdy začíná sezóna?

Sezóna začíná kolem dubna/května, vrcholí v červenci a srpnu a trvá až do října/listopadu. V srpnu na vás pravděpodobně bude čekat velké horko a spousta Italů, kteří mají v té době hlavní prázdniny.

Proto je dobré s rezervací neotálet—může se stát, že budete rozumné ubytování shánět jen těžko. Obecně se ale ve jmenovaných měsících povětšinou můžete těšit na hezké počasí, sluníčko a teploty ideální na sport i lenošení u vody.