Lago di Garda, Torbole a jeho okolí

Jezero Lago di Garda

Lago di Garda se nachází na pomezí Alp a Pádské nížiny, sever je tak obklopen horami, kdežto jih je nížinatý a může překvapit takřka přímořskou atmosférou. Jezero je dlouhé 53 km, široké od 2,25 km (na severu) do 17,4 km (v jižní části) a leží v nadmořské výšce 65 m.n.m.

Překvapit může i jeho hloubka, která dosahuje až 365 m.
Nejvyšší horou v okolí je se svými 2218 m.n.m. Monte Baldo.

Torbole a okolí

Základnou Garda Outdoor se pro svou výhodnou polohu, vybavenost, ale stále ještě turismem neponičenou atmosféru stalo městečko Torbole na severu jezera. Odtud můžete vyrážet na všechny možné sportovní aktivity či výlety. Místní oblázková pláž nabízí možnost užít si klidný den plný opalování nebo jen chvilkový odpočinek po náročných sportech.

Až dostanete hlad, můžete si zajít do některé z mnohých restaurací a pizzerií, navštívit bar nebo nakoupit v jednom ze dvou supermarketů. Čeká tu na vás také řada obchodů se suvenýry i dalším zbožím.


Na kole, inlinech či pěšky?

Příjemnou jízdou na kole či inline bruslích se po cyklostezce dostanete do 5 km vzdáleného městečka Arco - mekky všech lezců i jiných sportovců. Určitě si ale připravte peněženky, zdejší obchody se sportovním vybavením zejména v období slev zlákají kdejakého kolemjdoucího. Mimoto zde můžete navštívit i místní hrad nebo se nechat unést jedinečnou atmosférou starobylých úzkých uliček.

Po třech kilometrech jízdy či procházky kolem jezera dojdete z Torbole do dalšího městečka Riva del Garda, kde byste rozhodně neměli minout skvělou zmrzlinárnu (gelateria) s tou nejlepší zmrzlinou! :)

TIP na hezký výlet

Můžeme vřele doporučit jízdu lanovkou na pohoří Monte Baldo s následnou procházkou zakončenou večeří v krásném městečku Malcesine. Lanovka je ideálním dopravním prostředkem i pro bikery, kteří si chtějí užít zábavný sjezd zpátky k jezeru, aniž by museli šlapat do kopce.

Kam s dětmi?

Pokud budete chtít udělat radost svým ratolestem (a koneckonců i sobě), vyražte na jih jezera do Gardalandu nebo některého z dalších zábavních parků, kde bez problémů strávíte příjemný den.

Kulturní vyžití

Vedle bohaté nabídky sportovních aktivit všeho druhu oblast poskytuje i nesčetné možnosti kulturního vyžití. Navštivte některý z hradů s krásnými výhledy (Nago, Arco, Tenno, Drena), kostel svaté Trojice v Nago či množství památek v Riva del Garda. V oblasti se pořádá také řada kulturních akcí, jako například jazzový festival, spousta koncertů, výstav a mnoho dalšího.

Ať už jedete na dovolenou s kamarády, přítelkyní nebo s vaší firmou, oblast Trentino vám nabídne obrovské množství příležitostí pro aktivní i pasivní odpočinek. A krásnou dovolenou!

Česká základna u Lago di Garda

Česká základna s ubytováním—Garda Outdoor—leží v Torbole v severním cípu
jezera Lago di Garda v oblasti Trentino-Alto Adige v Itálii.

Sportovní aktivity

Pobyt u jezera si můžete zpestřit řadou tradičních i netradičních sportovních aktivit, které vám rádi zprostředkujeme. Vyzkoušejte si například canyoning, lezení, ferraty, paddleboard, windsurfing a další, nejen adrenalinové sporty.

Půjčovna sportovního vybavení

Každý den je k dispozici půjčovna pro freeridové speciály, MTB kola, ferratové sety, vybavení pro windsurfing i lezení. Prohlédněte si kompletní ceník.

Ubytování

Ubytování nabízíme v šesti apartmánech s kapacitou 4-6 osob v příjemném prostředí komplexu Agritur Laura. Jistě vás potěší výhled na sousedící vinice a hory tyčící se nad jezerem do výše 2000m, zahrada s grilem i báječné umístění komplexu. Dále se můžete ubytovat i v apartmánech nádherného prostředí u jezera Lago di Ledro nebo v klidné vesničce Stravino.
K dispozici máme ale i celou řadu dalších ubytování (apartmánů či hotelových pokojů) v severní oblasti jezera Lago di Garda.

Co dělat, když prší?

V případě nepříznivého počasí je možno—pro individuální program, nebo cvičení jógy—využít sál, který se nachází v budově ubytování (platí pro ubytované v Agritur Laura).

Další tipy na výlet:

  • Nedaleká Verona či Benátky se spoustou kulturních zážitků
  • Termální lázně u Merana s návštěvou hradu Reinholda Messnera - Juval
  • Termální jezero Cola na jihu Lago di Garda
  • Návštěva botanické zahrady
  • Krytý bazén ve městě Garda
  • Sauna v hotelu v Rivě
  • Degustace místních dobrot: ochutnávka vín a olivového oleje z lokální produkce